proces

Każdy nowy projekt jest dla nas indywidualnym wyzwaniem. Jednak tworząc BIEL zawsze przestrzegamy dwóch zasad: zrównoważonej produkcji i doskonałej jakości. Monitorujemy każdy etap produkcji, aby BIEL spełniała najwyższe standardy estetyczne i była jak najbardziej przyjazna środowisku.

forma

Produkty BIEL studio są tworzone na zamówienie, dlatego każdą formę przygotowujemy od zera według pomysłu i potrzeb klienta. Zaczynamy od obróbki CNC, którą wieńczą ręczna stolarka
i modelarnia. To etap pełen wysiłku i bałaganu, ale i ekscytacji, kiedy forma nabiera pożądanego przez Ciebie kształtu.

receptura

Bazę BIEL stanowi biały cement, który mieszamy
z zastosowaniem autorskiej techniki aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji i faktury.
Na tym etapie ożywiamy beton wybranym pigmentem oraz dobieramy technologię - terazzo lub GRC. Gdy masa jest gotowa, sięgamy po nasz magiczny składnik - porcelanowe kruszywo.

kruszywo

Porcelanowe lub ceramiczne pozostałości tłuczemy na ustalony z Tobą rozmiar. Od drobinek, po wyraźne płytki, w zależności jaki EFEKT BIELI chcesz uzyskać. Kruszywo zostanie przez nas również posortowane i podzielone na odpowiednią gradację, aby tylko odpowiednie kawałki znalazły się w BIEL. Gdy kruszywo jest gotowe, łączymy je z betonową masą
i przygotowujemy zarób, który zostanie przelany do przygotowanych wcześniej form.

sezonowanie

Beton architektoniczny BIEL potrzebuje 28 dni 
aby nabrać wszystkich właściwości i zyskać trwałość. Proces schnięcia odbywa się
w specjalnej komorze, gdzie panuje odpowiednia temperatura i wilgotność.
Po wyschnięciu przystępujemy do impregnacji środkiem hydrofobowym, aby dodatkowo zabezpieczyć BIEL przed działaniem wody.
Gdy wszystkie elementy są gotowe i sprawdzone pozostaje już tylko nasz ulubiony etap produkcji - troskliwe zapakować BIEL i dostarczyć pod wskazany przez Ciebie adres.