BIEL

Tworzymy z pasji do sztuki, designu i w duchu zero waste. BIEL powstała, bo odważnie łączymy przeciwieństwa - beton i porcelanę, technologie i nature, sztukę i rzemiosło aby wykreować z Toba wyjątkowa przestrzeń. Przekonaj się co unikalnego BIEL może wnieść w Twoje projekty.

studio

BIEL studio założyliśmy z myślą o ludziach takich jak my - profesjonalistów działających na przecięciu sztuki, rzemiosła i technologii. Wierzymy tez, ze można tworzyć nowoczesne piękno, pozostąjac w zgodzie z naturą. Dlatego tak bliska jest nam idee zero waste i zrównoważonej produkcji, które przyswiecają nam we wszystkich działaniach.

Łączymy design i budownictwo nie tylko w naszych projektach, ale też w zespole. Marka BIEL jest dziełem Zoffi Strumiłło-Sukiennik i Grzegorza Piotrowicza, pasjonatów rzeczy pięknych i użytecznych.

Ona ma dusze artystki, pasje do designu i doświadczenie dyrektor kreatywnej studiów projektowych. Dla Zoffi EFEKT BIELI będzie zawsze kojarzył się z zaśnieżonym obrazem wirujących drobinek, które otulają wnętrza lekkością.

On stworzył autorską recepturę BIEL i wie jak za pomocą technologii zmaterializować nawet najbardziej nowatorskie pomysły. Dla Grzegorza EFEKT BIELI to czystość i jakość wykorzystanych materiałów, którą odzwierciedlają białe kawałki porcelany zatopione w betonie stworzonym przez niego z rzemieślniczą pieczołowitością.

A czym dla Ciebie będzie EFEKT BIELI? Przekonajmy się razem – zapraszamy do współpracy.

 
 

beton

BIEL rzuca wyzwanie dotychczasowym sposobom postrzegania betonu. Nasz materiał jest skomplikowany technologicznie, a jednocześnie piękny w swojej prostocie. Beton architektoniczny znany ze swojej trwałości nadaje wnętrzom mocy, ale dzięki zastosowanemu przez nas porcelanowemu kruszywu nie przytłacza. Dajemy Ci dodatkowe pole do kreatywności, bo BIEL możesz nasycić wybranym pigmentem z naszej palety barw. Wyobraź sobie co możesz wnieść do swoich projektów wykorzystując najbardziej wytrzymały materiał zaraz po diamencie, wzbogacony kolorami i gładkością porcelany.

porcelana

Jeden z najszlachetniejszych materiałów, który porusza swoim pięknem i kruchością. Niestety jest tez jednym z tworzyw, których nie da się wtórnie przetwarzać. Podczas procesu produkcji porcelana jest sprawdzana pod względem jakości wykonania. Jeśli produkty mają jakiekolwiek niedoskonałości, są zwyczajnie wyrzucane. Efektem są ogromne stosy stłuczonych naczyń porcelanowych, które można znaleźć przy każdej fabryce. Jako BIEL studio chcemy to zmienić. Nawiązaliśmy współprace z czołowym producentem porcelany w Polsce - prestiżowa marka “Cmielów”, której jakość pozostaje kultowa od pokoleń. Porcelanowa stłuczka z Cmielowa o unikalnych kształtach odżywa w naszych wyrobach nadając im niepowtarzalna miękkość i wrażenie lekkości. Zupełnie jakby wirowały wewnątrz tysiące płatków śniegu...

design

EFEKT BIELI

Chcemy się z Toba podzielić tym, z czego jesteśmy najbardziej dumni – EFEKTEM BIELI. Patrząc na wyroby BIEL ma się wrażenie, ze są o wiele lżejsze niż podpowiada zdrowy rozsadek - przecież są wykonane z betonu! Tymczasem miriady porcelanowych drobinek i miękkość powierzchni BIEL przywodzą na myśl płatki śniegu lub ptasi puch. Efemeryczna iluzja, która wywoła zaskoczenie w Twoich wnętrzach, podkreślając ich nowoczesny charakter. Efekt BIELI nadaje powierzchniom głębię, która zaintryguje nawet najbardziej wyrafinowanego wielbiciela designu.